Törvényszegés

Full text search

Törvényszegés A g. anomia kettős jelentésű: a) ahol (még) nincs törvény, a törvénynélküliség állapota; b) törvényellenes cselekedet, törvényszegés. A B-ban csak a második jelentése fordul elő. A LXX a bűn több héber szinonimáját (cávón, 'áven, pesac, tócébáh) fordítja ezzel. A magyar fordítások viszont az anomia-t fordítják különböző szavakkal.
Pontos meghatározása: »Aki bűnt cselekszik, törvényszegést is követ el, mert a bűn törvényszegés« (1Jn 3,4). Az nem világos, hogy az 1Jn olvasóinak miért kellett ezt hangsúlyozni, talán vagy a bűnt, vagy a törvényszegést nem vették komolyan. Más helyeken is a bűn szinonimája, a szövegből nem tudjuk meg, közelebbről milyen törvény megszegéséről van szó (Róm 4,7; Zsid 10,17). Bűnös állapotra utal (Róm 6,19; 2Kor 6,14; Zsid 1,9), semmiképpen nem a bűntől való szabadságra.
A »törvényszegés emberének« megjelenése az Úr napját előzi meg (2Thessz 2,3). Hogy a kifejezés mit jelent, a következő vers magyarázza meg: a magát Istennek állító Antikrisztus. Ennek ereje már működik (2,7), de még visszatartják.
Elítélendő gonoszságra vonatkozik a Mt 7,23; 13,41 és 24,12-ben, a képmutatók belső gonoszságára Mt 23,28.
A g. anomos szónak szintén kettős jelentése van. a) Aki nem ismeri a törvényt (Róm 2,12; 1Kor 9,21). b) Törvényszegő, gonosz (1Tim 1,9; 2Pt 2,8). Ebben az értelemben jelenik meg a 2Thessz 2,8-ban, mint Krisztus ellensége.

 

 

Arcanum Zeitungen
Arcanum Zeitungen

Sehen Sie, was die Zeitungen in den letzten 250 Jahren zu diesem Thema geschrieben haben!

Zeigen Sie mir

Arcanum logo

Arcanum is an online publisher that creates massive structured databases of digitized cultural contents.

Über uns Kontakt Press room

Languages







Arcanum Zeitungen

Arcanum Zeitungen
Sehen Sie, was die Zeitungen in den letzten 250 Jahren zu diesem Thema geschrieben haben!

Zeigen Sie mir