CZENE ATTILA

Teljes szövegű keresés

CZENE ATTILA nemzeti erőforrás minisztériumi államtitkár: Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Már sokszor elmondtuk, hogy a kormány stratégiai ágazatként kezeli a sportot, és 2010-ben az első döntések közé tartozott, hogy azt a bizonyos 1 milliárd forintot, amit korábban a kormány elvett a sporttól, plusztámogatásként visszaadta. 2011-ben a kormány így 5,7 milliárd forintos támogatást biztosított a Magyar Olimpiai Bizottságnak, amelyből 2,7 milliárd forintot fordíthat versenysportra és az olimpiai felkészülésre. Ebből az összegből a Magyar Olimpiai Bizottság az országos sportági szövetségeken keresztül támogatást ad az egyesületeknek. Tehát a döntéshozatalt tulajdonképpen így visszaadtuk a legilletékesebbnek, vagyis a sport civil szervezetének.
Tisztában vagyunk az ön által felvetett problémával, így azzal is, hogy a hátrányos helyzetű térségek és kis egyesületek, és itt tovább bővíteném a kört egyébként: fogyatékos személyek, fogyatékosszervezetek, hátrányos helyzetű csoportok és az őket képviselő egyesületek, civil szervezetek nem mindig jutnak olyan támogatáshoz és megfelelő támogatáshoz, amire nekik szükségük lenne. Éppen ezért még idén júniusban, 2011 júniusában írtunk ki két olyan pályázatot, 100, illetve 50 millió forintos nagyságrendű pályázatot, amelyből az egyik az egészségjavítást célzó szabadidősport-tevékenységek támogatására volt hivatott, illetve a fogyatékos személyek, továbbá hátrányos helyzetű csoportok szabadidősport-tevékenységének az eseményeit támogatná.
A 100 millió forintos keretösszegű pályázatunkon a hátrányos helyzetű térségből 107 pályázó volt, ebből 92 nyert, az 50 millió forintos keretösszegre pedig 49-en pályáztak, és a 41 nyertes pályázatból 20 a fogyatékkal élők, 21 pedig a hátrányos helyzetűek sportját működtető szervezet volt.
A képviselő úr is láthatja, hogy a kormány kiemelt hangsúlyt fektet a sport fontosságára, így a hátrányos helyzetű kistérségekben is (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) ugyanezt a jövőképet próbáljuk képviselni a jövőben.
Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiban.)