DR. HADHÁZY ÁKOS

Full text search

DR. HADHÁZY ÁKOS
DR. HADHÁZY ÁKOS (LMP): Köszönöm szépen. Tisztelt Ház! Tisztelt Elnök Úr! A magyar politikát, a magyar, elsősorban kormánypárti propagandát egyetlenegy nagy hazugság határozza meg, eddig is ez tette és ez fogja a következő évben, ez pedig az, hogy nem kell foglalkozni azzal, amit az ellenzék mond, nem kell foglalkozni a tényekkel, a valódi érvekkel. Azzal próbálják az embereiket meggyőzni, hogy azzal ne foglalkozzanak, mert majd ha jön az ellenzék, akkor jön a rengeteg menekült és jön a terrorizmus. Ez természetesen hazugság.
Különösen azért visszataszító ez, mert amikor a terrorizmusra gondolunk, akkor két dolog az, amire igazán tudunk asszociálni, gondolni: az egyik az erőszak, a másik pedig a halál. És ha a kormányzat munkáját megnézzük és a kormány mozgását megnézzük, akkor sajnos szintén erre a két dologra tudunk gondolni: az erőszakra és a halálra.
Elsősorban a mai napirend előtti felszólalásomnak a második lett volna a témája, de nem mehetünk el az elmúlt napok történései mellett, és kell beszélnünk az erőszakról is. Nyilvánvaló, hogy a miniszterelnök megadta a kezdőhangot, amikor a viszkető tenyeréről beszélt, és úgy tűnik, hogy a talpnyalói folytatják ezt.
Az elmúlt napokban Bayer Zsolt, a hármas számú fideszes igazolvány tulajdonosa mondott olyat, hogy ha a Parlamentbe bejönnek civilek tiltakozni, akkor úgy kell őket kivezetni, hogy a taknyukon és a vérükön csúsznak, illetve láttuk azt, hogy bizony már fideszes politikusok újságírókat rángatnak, és gyakorlatilag testi erőszakot is alkalmaznak rajtuk. Az LMP meg fogja tenni azt a javaslatot, hogy a Btk.-ba a közfeladatot ellátó emberek közé vegyük be az újságírókat is.
Azonban amiről én szerettem volna beszélni, az az, hogy bizony nem kell túl sokat gondolkodni azon, hogy a kormányzati munkával vagy a kormányzati alibimunkával hogyan függ össze emberek halála, és egy konkrét példát szeretnék itt bemutatni.
Szerencsére, mindannyiunk szerencséjére, talán nem is köztudott, hogy mennyire így van, a rákgyó-gyászatban, az onkológiában hatalmas előrelépések történnek, egészen újfajta gyógymódok jönnek, szin-te hónapról hónapra; talán a legígéretesebbek az immunológiai módszerek, amikor nem kemoterápiá-val próbáljuk a ráksejteket legyőzni, hanem az ember immunrendszerét próbáljuk felhasználni arra, hogy a ráksejteket legyőzze. Egészen elképesztően sikeres gyógymódok vannak már. Én magam is tudok ilyenről, amikor (Megszűnik a hangosítás.) sokszoros áttétes melanómás betegek gyógyulnak meg; ami a probléma ezekkel, hogy ezek nem pár millió forintok, hanem sok tízmillió forintokba kerülnek egyelőre ezek a gyógyszerek.
Azt kell tudni, hogy ahhoz, hogy valaki ehhez hozzájuthasson, amíg a magyar állam nem fogadja be - így mondják ezt, hogy befogadják a gyógyszereket - ezeket a gyógyszereket, addig ezeket bizony ki kell fizetnie vagy a betegnek, vagy pedig az egyedi elbírálásban reménykednek; sok ezren vannak, akik ilyenben reménykednek, de ha nincs sok tízmillió forintjuk, akkor csak ebben reménykedhetnek. Ez a befogadás viszont nagyon lassú. Valahol természetesen van egy indoka annak, hogy a szakmai szervezetek - eddig az Országos Egészségbiztosítási Pénztár tette ezt, amit jelen pillanatban szépen szétvertek - megfontoltan vizsgálják meg azt, hogy ezek bekerülhessenek, jelen pillanatban Magyarországon ez négy év. Tehát megjelenik egy új gyógymód, egy új gyógyszer, és négy évbe kerül, azonban ennél még rosszabb az, hogy jelen pillanatban ha az OEP kiadja - vagy most már másnak hívják: NEAK-nak hívják, és nem is beszélhetünk társadalombiztosításról, de kiadja - azt, hogy igen, befogadható, akkor elkerül ez az akta a minisztériumba, és sok-sok hónapot vár arra, hogy a miniszter aláírja. Előfordul olyan, hogy 5-6 hónapig ott van a minisztériumban. Azt mondják, hogy csökkentik a bürokráciát; nagyon fontos tudni, hogy nem csökken a bürokrácia, nő a bürokrácia ezzel, és miután alá méltóztatott írni a miniszter, utána is még jó néhány hónap kell, amíg ezek a gyógyszerek bejönnek Magyarországra, és megszerzik ezeket a gyógyszereket.
Nem nehéz belátni, hogy ha látszólag csinálunk egy bürokráciacsökkentést, a gazdaságban növeljük a bürokráciát, és egy alibikormányzást csinálunk, akkor ebbe emberek halhatnak bele, hiszen ezekhez a gyógyszerekhez nem fognak hozzájutni; egy év késedelem is, bizony, ki lehet számolni, ki lehetne mutatni (A hangosítás újból működik.), hogy hány ember halálát jelenti, és ezért amikor terrorizmusról beszélünk és halálról beszélünk, akkor a kormányzat munkájára is gondolni kell. Köszönöm szépen.

 

 

Ziarele Arcanum
Ziarele Arcanum

Vezi ce au spus ziarele din ultimii 250 de ani despre acest subiect!

Arată-mi

Arcanum logo

Arcanum se ocupă cu digitalizarea în masă, cu arhivarea și cu publicarea materialelor tipărite.

Despre noi Contact Apariții în presă

Languages







Ziarele Arcanum

Ziarele Arcanum
Vezi ce au spus ziarele din ultimii 250 de ani despre acest subiect!

Arată-mi