Laich család.

Full text search

Laich család.
Laich János-György sz. kir. Pozsony városa vámosa, kinek – mint a czimeres nemes levél mondja – már eldődei nemesek voltak, de erről leveleik az idők viszontagságai közt elvesztek, – ujolag 1717. mart. 8-án Bécsben kelt czimeres levélben III. Károly király által a magyarországi nemesek sorába emeltetett.*
Az eredeti oklevél szerint. V. ö. Collect. herald. Nro 569.
Czimere: a paizs kék udvarában zöld dombon fészkén ülő, fejével balfelé néző, és három fiát melle vérével tápláló pellikán. A paizs fölötti sisak koronájából egy balra forduló pánczélos, sisakos vitéz nyúlik ki, jobb kezében oldalánál ijjat, bal kezében pedig hegyeikkel fölfelé három nyilat tart. Foszladék jobbról arany-kék, balról ezüst-vörös.
Az emlitett czimeres levél, melyet Laich János-György gróf Pálffy Miklós és gr. Kollonitz Ádám ajánlatára nyert, 1717. jun. 28-án Pozsony megyének Nagyszombathban tartott közgyülésen hirdettetett ki.
A följebb emlitett Laich János-György Pozsony városának utóbb nemcsak vámszedő pénztárnoka, de tanácsnoka és kapitánya is volt, de 1751-ben már nem élt, midőn fiát Laich Ignáczot, ki előbb a Ghillányi ezredben mint önkénytes katonáskodott, különösen a hadi dolgokban mutatott jártasságért b. Horeczky Miksa, és báró Haller Sámuel egyik főherczegnek ajánlották.* Ezen Ignácz 1755. october 24-én Stuttgartban Marienburgi Károly herczeg, s főparancsnoktól kapja a katonaságtól elbocsátó levelét*, melyszerint az ennek parancsnoksága alatt állott huszároknál negyvenkét hónapig mint őrmester szolgált. Ugy látszik, benne e család kihalt.
szintén az eredeti okmányok után.
szintén az eredeti okmányok után.

 

 

Arcanum Newspapers
Arcanum Newspapers

See what the newspapers have said about this subject in the last 250 years!

Show me

Arcanum logo

Arcanum is an online publisher that creates massive structured databases of digitized cultural contents.

The Company Contact Press room

Languages







Arcanum Newspapers

Arcanum Newspapers
See what the newspapers have said about this subject in the last 250 years!

Show me