SZABÓ ISTVÁN

Full text search

SZABÓ ISTVÁN
SZABÓ ISTVÁN (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Miniszter Úr! Az interpellációm tárgya, valamint az azzal kapcsolatos kormányzati magatartás akár a szocialista kormányzás legfőbb jellemzőit csokorba szedő tanmese is lehetne, de nem lehet azzá, mert a történet szocialista főszereplői a legcsekélyebb hajlandóságot sem mutatják a tanulságkeresésre, sőt, ha rajtuk múlik, a jó elnyeri méltó büntetését, a rossz pedig boldogan él, amíg meg nem hal. De haladjunk csak szépen sorban!
Az In-Forrás XXI. Közhasznú Társaságot a polgári kormány Miniszterelnöki Hivatala alapította. A kht. egyebek mellett 12 ezer köztisztviselőt, valamint bírákat, ügyészeket, bírósági és ügyészségi alkalmazottakat juttatott számítógéphez a Széchenyi-terv pályázatainak keretében. A kormányváltást követően Baja Ferenc államtitkár úr egy megbízólevél tanúsága szerint - mint az ön tulajdonosi jogokat gyakorló elődjének képviselője - megbízta a Proware Kft. nevű magáncéget a kht. átvilágításával. Az átvilágításért utólagos szerződéskötéssel két részletben összesen bruttó 20 millió forintot fizettek ki a Proware-nek, amely költséget a Széchenyi-terv köztisztviselői számítógép-pályázatára terheltek. 2002. december 31-én a kht. jogutód nélküli megszüntetését, végelszámolását rendelték el. A kijelölt végelszámoló Baja Ferencnek írott februári feljegyzésében arról tájékoztat, hogy a kht. részt vesz a kormányzati adatvédelmi és adatmentési projekt kidolgozásában és megvalósításában, majd arról panaszkodik, hogy a projekttel kapcsolatos eszközbeszerzés megtörtént, melynek ellenértékét, 322 millió forintot mellesleg szintén a Széchenyi-tervre terhelték, de az eszközök hollétét nem ismeri, és a számlákba sem tekinthet be, mert a titkos projekt titokgazdája a kht. ügyvezetője.
A titokzatos projekt ötletgazdája az egyik lap birtokában lévő dokumentum szerint az In-Forrással az átvilágítás után is kapcsolatban maradó Proware, amely társaság 2002. november 21-én nyújtotta be a nemzeti adatvagyon-védelmi központ és az úgynevezett hungarian red team létrehozásáról szóló koncepcióját. Előbbi egy budapesti elsődleges és egy Budapesten kívüli második adatgyűjtő központ létrehozását tűzi ki célul. Utóbbi, a “magyar vörös csapat” állami szervezetek, egyéb hivatalok, vállalatok információs rendszereihez férkőzik hozzá legális és illegális, általuk etikus hackelésnek nevezett módon. A hackelés, mint tudjuk, nem más, mint egy számítástechnikai rendszerbe a védelmi rendszer megsértésével vagy kijátszásával történő jogosulatlan belépés, illetve az ott tárolt adatok megváltoztatása, törlése, hozzáférhetetlenné tétele. És még valami: a projektet kiszolgáló két nagy teljesítményű adatbázisszervert - a miniszter úr írásbeli kérdésemre adott válasza szerint - központosított közbeszerzés keretében szerezték be. (Az elnök jelzi az idő leteltét.) Ezzel szemben a miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatóságának főigazgatója (Az elnök jelzi az idő leteltét.) a nyilatkozatában cáfolta ezt.
Kérem önt, miniszter úr, tegyen kísérletet az írásbeli válaszában közöltek (Az elnök jelzi az idő leteltét.), az ügyben érintett Baja Ferenc nyilatkozatai és a tények között fennálló (Az elnök jelzi az idő leteltét.) súlyos ellentmondások feloldására.
Várom a megtisztelő válaszát. (Taps a Fidesz és az MDF soraiban.)

 

 

Noviny Arcanum
Noviny Arcanum

Zaujíma Vás, čo o tejto téme písali noviny za posledných 250 rokov?

Zobraziť

Arcanum logo

Arcanum Adatbázis Kiadó, popredný poskytovateľ obsahu v Maďarsku, začal svoju činnosť 1. januára 1989. Spoločnosť sa zaoberá hromadnou digitalizáciou kultúrneho obsahu, jeho triedením do databáz a publikovaním.

O nás Kontakt Tlačové správy

Languages







Noviny Arcanum

Noviny Arcanum
Zaujíma Vás, čo o tejto téme písali noviny za posledných 250 rokov?

Zobraziť